Zostaw bezpiecznie dom na wakacje

Dowiedz się jak ubezpieczenie nieruchomości umożliwi Ci na spokojny odpoczynek podczas wakacji.

Zostaw bezpiecznie dom na wakacje

6 lipca 2023 roku

Planowanie wakacji to ekscytujący czas, gdy marzenia o odpoczynku i przygodach stają się rzeczywistością. Podczas organizacji podróży zwykle skupiamy się na rezerwacji hotelu, znalezieniu interesujących miejsc do zwiedzania i pakowaniu walizek. Jednak jednym z ważnych aspektów, które często pomijamy, jest odpowiednie ubezpieczenie domu i mieszkania. Z pozoru jest to drobny szczegół, ale to właśnie on może stanowić różnicę między spokojnymi wakacjami a kosztownymi problemami.

Burze, awarie hydrauliczne i złodzieje nie mają wakacji

Zalanie jest najczęściej zgłaszaną szkodą przez klientów BNP Paribas Cardif posiadających polisę ubezpieczenia nieruchomości. Przyczyną zalania mogą być zarówno gwałtowne zjawiska atmosferyczne, jak i awarie instalacji hydraulicznej. Wtedy często dochodzi nie tylko do zalania naszego mieszkania, ale, co gorsza, również mieszkania naszych sąsiadów piętro niżej. 

Silny wiatr, gradobicie i wylądowania atmosferyczne to coraz częstsze zagrożenia związane z postępującą zmianą klimatu. Mogą one spowodować m.in. poważne i kosztowne uszkodzenie dachu. Uderzenia pioruna są natomiast najczęstszą przyczyną przepięć - spalonych telewizorów, lodówek czy systemów alarmowych.

Najcenniejszy sprzęt i kosztowności pozostawiamy w domu bez opieki na czas wakacji. Nie zawsze możemy liczyć na czujność sąsiadów i skuteczność systemu alarmowego. Sezon wakacyjny to prawdziwe „żniwa” dla złodziei. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie się przed konsekwencjami włamania i kradzieży. 

Wszystkie te potencjalne zagrożenia sprawiają, że dłuższa nieobecność w domu może nas słono kosztować. Dlatego ważne jest właściwie dobrane ubezpieczenie domu i mieszkania. Dzięki niemu zagwarantujemy sobie spokój na czas wakacji. 

Ubezpieczenie domu i mieszkania w pakiecie z OC w życiu prywatnym – w sam raz na wakacje  

O tym, jak zabezpieczyć dom i mieszkanie na czas wakacyjnych podróży opowiada Marta Kaczorowska z BNP Paribas Cardif, w najnowszym odcinku z serii podcastów „Po prostu o ubezpieczeniach” Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Nasza ekspertka zwraca uwagę, że polisa ubezpieczenia nieruchomości to nie tylko ochrona murów i znajdujących się w ich obrębie ruchomości, ale często również przydatne home assistance i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Szczególnie ten ostatni element pakietu ubezpieczeniowego może okazać się przydatny, ponieważ chroni nas przed kosztami związanymi z szkodami wyrządzonymi innym osobom podczas wakacji przez nas samych, nasze dzieci i zwierzęta domowe. W przypadku ubezpieczenia nieruchomości „Bezpieczne M” oferowanego przez BNP Paribas Cardif ochrona OC w życiu prywatnym obowiązuje, w zależności od wybranego pakietu, w Polsce i na całym świecie.

BEZPIECZNE M NA WAKACJE

Dowiedz się jak ubezpieczenie Bezpieczne M chroni Twój dom i mieszkanie. A Ty na wakacjach skup się tylko na relaksie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ