Srebrne tsunami, depresja, zmiany klimatu. Jak wpłyną na ubezpieczenia w przyszłości?
Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja już za osiem lat będzie najczęściej diagnozowaną chorobą w społeczeństwach rozwiniętych. Już dziś mieszkańcy największych miast Polski doświadczają skutków powodzi błyskawicznych, a rolnicy – suszy. Za tymi zmianami muszą nadążać firmy ubezpieczeniowe. Posłuchaj rozmowy z Iloną Łopuską z BNP Paribas Cardif, która opowiada o tym, jak trendy społeczne, technologiczne i klimat zmienią ubezpieczenia w przyszłości.
Starzejące się społeczeństwo krajów rozwiniętych, rosnący popyt na energię elektryczną, digitalizacja i automatyzacja, zmiany klimatyczne oraz migracje ludności – to pięć kluczowych megatrendów, które będą miały wpływ na ubezpieczenia w przyszłości. Trendy te oznaczają, że zmienia się nasza rzeczywistość i zmieniają się klienci firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele będą musieli reagować na te zmiany, być bliżej klientów i wsłuchiwać się w ich potrzeby.
„W BNP Paribas Cardif po to rozmawiamy o megatrendach, aby lepiej rozumieć, w jaki sposób zaspokajać potrzeby naszych klientów w przyszłości, jak zmienią się ich oczekiwania wobec oferowanych przez nas produktów ubezpieczeniowych i jak sprawić, aby ubezpieczenia były dla klientów bardziej dostępne”.
ilona łopuska
starsza managerka ds. strategii rozwoju produktów w BNP Paribas Cardif
Podcast powstał we współpracy z redakcją Pulsu Biznesu. Rozmowę prowadziła Kinga Jurga.
