podcast

Trendy w ubezpieczeniach. Jak zmienią się potrzeby Polaków?

Srebrne tsunami, depresja, zmiany klimatu. Jak wpłyną na ubezpieczenia w przyszłości?

6 grudnia 2022 roku

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja już za osiem lat będzie najczęściej diagnozowaną chorobą w społeczeństwach rozwiniętych. Już dziś mieszkańcy największych miast Polski doświadczają skutków powodzi błyskawicznych, a rolnicy - suszy. Za tymi zmianami muszą nadążać firmy ubezpieczeniowe. Posłuchaj rozmowy z Iloną Łopuską z BNP Paribas Cardif, która opowiada o tym, jak trendy społeczne, technologiczne i klimat zmienią ubezpieczenia w przyszłości.

Button Soundcloud

Button Spotify

Starzejące się społeczeństwo krajów rozwiniętych, rosnący popyt na energię elektryczną, digitalizacja i automatyzacja, zmiany klimatyczne oraz migracje ludności - to pięć  kluczowych megatrendów, które będą miały wpływ na ubezpieczenia w przyszłości. Trendy te oznaczają, że zmienia się nasza rzeczywistość i zmieniają się klienci firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele będą musieli reagować na te zmiany, być bliżej klientów i wsłuchiwać się w ich potrzeby.

„W BNP Paribas Cardif po to rozmawiamy o megatrendach, aby lepiej rozumieć, w jaki sposób zaspokajać potrzeby naszych klientów w przyszłości, jak zmienią się ich oczekiwania wobec oferowanych przez nas produktów ubezpieczeniowych i jak sprawić, aby ubezpieczenia były dla klientów bardziej dostępne” - mówi Ilona Łopuska, starsza managerką ds. strategii rozwoju produktów w BNP Paribas Cardif.

Podcast powstał we współpracy z Pulsem Biznesu. Rozmowę prowadziła Kinga Jurga.

Ilona Łopuska BNP Paribas Cardif

Ilona Łopuska w BNP Paribas Cardif odpowiada za tworzenie propozycji wartości i wdrażanie strategicznych inicjatyw w firmie. Z wykształcenia psycholożka, pasjonatka studiów nad przyszłością i analizy trendów. Absolwentka Trendwatching & Futures Studies na krakowskiej AGH.